My osobně zastáváme názor, že lásku by měl každý z nás dávat najevo každý den, nezávisle na konkrétních datech. Každý den, kdy si na Vás vzpomene přítel, kterého jste dlouho neviděli – řekněte mu, jak Vám hovorem zlepšil den! Každý den, kdy se na jaře procházíte rozkvetlou loukou – na chvíli se zastavte, zavřete oči a nadechněte se překrásné svěží vůně! Každý den, kdy se na Vás na ulici někdo usměje – usmějte se zpátky! Každý den, kdy slyšíte svou oblíbenou písničku – zazpívejte si ji nahlas! Každý den, kdy vstanete pravou nohou – udělejte dobrý skutek, jen tak! Každý den, kdy začnete číst novou knihu a od první chvíle víte, že se jen tak neodtrhnete – co nejrychleji ji dočtěte a hned ji pošlete dál někomu z Vašich blízkých! Každý den, kdy se Vám podaří uvařit něco moc dobrého – zapište si recept a už přemýšlejte o tom, koho kuchařským uměním ohromíte příště! Každý den, kdy Vás ve Vašem oblíbeném podniku překvapí malým dárečkem – zastavte se a věnujte pár minut svého času písemné pochvale!

Všechny tyto situace známe z každodenního života a všechny tyto situace jsou plné lásky, ač to nemusí být zřejmé na první pohled. Láska má totiž nespočet podob a právě to je na ní tak krásné. Někdo kdysi řekl: „Za vším hledej ženu.“ My říkáme: „Za vším hledej lásku!“ 

Láska umí být nepředvídatelná, nečekaná, vroucí, upřímná, ryzí, nesmělá, věčná – každý den.

Představte si, jak moc krásný by svět byl, kdyby si lidé dávali najevo náklonnost upřímněji a častěji.

Taky se někdy zamyslíte nad tím, že se na ulici neusmívá tolik lidí, kolik byste si přáli, aby se usmívalo? Neházejte však flintu do žita, z velké části máte celou situaci ve svých rukou J Začněte s úsměvy, zaměřte se na dobré skutky i pro neznámé lidi, zavolejte blízkým kdykoliv si na ně vzpomenete, dejte vědět prarodičům, že na ně myslíte, upečte bábovku, když jdete na návštěvu, kupte si tulipány na kuchyňský stůl, zůstaňte v práci jeden den o trochu déle a dejte tak najevo, že máte rádi to, co děláte.

Možná si říkáte, že všechno zmíněné je nad výsost jasné, to sice ano, ale není od věci si tyto skutečnosti sem tam připomenout. A proč si tyto věci nepřipomenout přímo v den, kdy se láska oslavuje? 

K svátku svatého Valentýna se váže dojemný příběh o knězi jménem Valentýn, který i přes zákaz sňatků vydaný císařem Claudiem II., vojáky tajně oddával a stvrzoval tak lásku nespočtu zamilovaných párů. Valentýn byl později odsouzen a popraven právě 14.února.

Ano, říkali jsme, že jsme zastánci vyjadřování lásky každičký den našeho života, zároveň se nám líbí, že je to každému aspoň jednou za rok připomenuto prostřednictvím tohoto svátku. To, jak moc důležité je cítit lásku. A v první řadě to, že teprve když lásku cítíme od druhých, můžeme ji my sami úspěšně předávat dál 

Co takhle ji letos vyjádřit botičkami? Darujte naše botičky s příběhem a udělejte dva dobré skutky najednou. A zaručujeme Vám, že díky jejich pohodlnosti v nich společně prochodíte pěkný kousek života!